پت‌روز
پت‌روز
خرید حیوان خانگی

خرید حیوان خانگی

همه ما می‌توانیم به‌نوعی عنوان کنیم که فردی مسئولیت‌پذیر هستیم؛ اما اگر می‌خواهید در عمل این حرف را سنجش کنید، کافی است تا به سراغ خرید حیوان خانگی برویم. تب‌وتاب خرید پت‌های خانگی این روزها شدت زیادی به خود گرفته، به‌طوری‌که روزبه‌روز به تعداد افرادی که به دنبال یک همدم بازیگوش و بامزه هستند، افزوده می‌شود. خرید حیوانات خانگی شاید در وهله اول چندان سخت و پیچیده به نظر نرسد، اما در واقع باید سنجیده شده و دقیق انجام شود.

تصور کنید که فردی جدید به خانواده شما اضافه خواهد شد و می‌خواهد تا چندین سال در کنار شما باشد؛ آیا باز هم سرسری برای آوردن آن تصمیم می‌گیرید؟ پیش از هرگونه اقدام برای خرید حیوان خانگی این نکته را در نظر بگیرید که هرگز و ابداً به سراغ نگهداری حیواناتی که می‌توانند در محیط آزاد زندگی کنند، نروید؛ مخصوصاً اگر دست‌آموز نبوده و در طبیعت بزرگ شده باشند.

با خرید حیوانات خانگی به چه مزایایی دست می‌یابیم؟

مسلماً خرید و به سرپرستی گرفتن حیوانات خانگی، در اصل برای آنها سودمند است و یک سرپناه گرم و غذای مناسب بدون سختی به دستشان می‌رساند؛ اما این کار به همان اندازه نیز برای ما مفید است. آیا تابه‌حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چطور شد و چه اتفاقاتی باعث شد تا برای اولین‌بار انسان تصمیم به نگهداری از حیوانات گرفت؟ آن هم نه با هدف استفاده از گوشت و شیر و دیگر ویژگی‌های آنها بلکه فقط برای داشتن یک همدم و همراه دوست‌داشتنی!

حیواناتی مثل سگ و گربه از بهترین دوستان و هم‌زیستان مناسب برای انسان به شمار می‌روند و مخصوصاً وفاداری، محبت، بازیگوشی و بانمکی آن‌ها می‌تواند شادی بسیاری را وارد روزمرگی‌های زندگی ما کند. در کنار این مورد، حس بویایی و شنوایی فوق‌العاده‌شان تاکنون توانسته تا در زمان وقوع زلزله و آتش‌سوزی جان بسیاری از افراد را نجات دهد. همچنین اگر به دنبال یک دزدگیر فعال و غیر قابل هک‌شدن می‌گردید، این حیوانات می‌توانند کاربردی نیز باشند.

اصلی‌ترین مزیت خرید حیوان خانگی را می‌توان اثر روانی بی‌نظیر آن بر روی ذهن و روحیه عنوان کرد. برخی از حیوانات خانگی پرستاران خوبی برای انسان هستند، به بیماران امید بخشیده و نقش مؤثری در بهبود اخلاق و حتی پیش فعالی کودکان دارند. جالب است بدانید که در تحقیقاتی که در یکی از زندان‌های ایالات متحده آمریکا انجام شد، زندانیانی که سرپرستی یک پت را برعهده گرفته بودند، نشانه‌های بهبود رفتار را سریع‌تر از خود نشان می‌دادند.

یک همدم و دوست خوب برای کودک خود می‌خواهید؟ حیوانات خانگی با علاقه زیادی که به کودکان دارند، رفیق خوبی برایشان هستند و می‌توانند هوش فیزیکی و هیجانی آنها را افزایش دهند. با این تفاسیر می‌توان با اطمینان کامل گفت که حیوانات خانگی نقشی مؤثری در سلامت صاحبان خود ایفا می‌کنند و اگر انتخاب آنها با دقت و آمادگی کامل انجام بگیرد، معامله‌ای برد-برد خواهد بود؛ اما چطور بدانیم که آیا خرید حیوان خانگی برایمان خوب است؟

چگونه متوجه شویم آمادگی خرید حیوان خانگی را داریم؟

کمی به دور و بر خود نگاه کنید، می‌بینید که کم نیستند حیوانات خانگی که روزی با امید فراوان به سرپرستی گرفته شده‌اند، اما به علت عدم مسئولیت‌پذیری صاحبان خود حالا با مشکلات جدی در خیابان‌ها سر می‌کنند. پس قبل از هرگونه تصمیم‌گیری برای خرید حیوانات خانگی، موارد زیر را با خود مرور کرده و مطمئن شوید که همه این شرایط را دارید:

 • اول‌ از همه بررسی کنید که حیوانی که می‌خواهید با شرایط زندگی، خانه، نوع شغل و بودجه شما تطابق داشته باشد. در مرحله بعد می‌توانید نژاد یا جنسیت آن را انتخاب کنید‌.
 • خرید حیوان خانگی تنها ۳۰٪ ماجراست؛ چرا که این موجود زنده نیاز به مراقبت منظم و دقیق دارد، درست به‌مانند یک کودک! بررسی کنید که آیا می‌توانید روزانه کارهایی چون غذادادن، تمییز کردن محل زندگی، شانه و برس کردن آن را انجام دهید؛ البته که کارهای معاینه و واکسیناسیون، شستشو و بیرون بردن نیز باید به‌صورت دوره‌ای انجام شوند.
 • از حیوان خانگی خود توقع نداشته باشید! شما او را انتخاب کرده‌اید و مسئول حفظ جان و سلامت آن هستید.
چکاپ منظم حیوان خانگی
کارهای معاینه و واکسیناسیون، شستشو و بیرون بردن نیز باید به‌صورت دوره‌ای انجام شوند.

چه سؤالاتی را قبل از خرید حیوانات خانگی از خود بپرسیم؟

فرض کنید حیوان خانگی دلخواهتان، می‌تواند با شما صبحت کند و حالا این سؤالات را از شما دارد؛ پاسخ شما چیست؟

آیا خانه تو فضای کافی برای من را دارد؟

حیوانات هم به‌مانند انسان‌ها نیاز به یک حریم شخصی دارند؛ شاید عجیب باشد اما حقیقت است. باید بتوانید پیش از خرید حیوان خانگی، محل زندگی آن را مشخص کنید، وسایل سرگرمی آن را فراهم کرده و محل هواخوری، محل بازی و حتی تهویه هوای مناسب آن را تهیه نمایید. آیا برای همه این موارد جا دارید؟

آلرژی و بیماری خاصی به من ندارید؟

بررسی کنید که تک‌تک اعضای خانواده، نسبت به مو، بزاق یا پرهای حیوانی خانگی آلرژی نداشته باشند. برای این کار می‌توانید از کمک یک دامپزشک یا پزشک عمومی کمک بگیرید.

آیا سایر اعضای خانواده و همسایه‌ها با ورود من موافق‌اند؟

اگر تنها زندگی نمی‌کنید، باید مطمئن شوید که بقیه هم به اندازه شما با خرید حیوان خانگی موافق هستند. اگر در آپارتمان زندگی کنید که سختی کار برایتان بیشتر خواهد بود؛ پیش از هر کاری، آستانه تحمل همسایه‌ها و نظر اعضای خانواده را نسبت به عضو جدید جویا شوید.

از پس هزینه هزینه‌های من برمی‌آیید؟

نگهداری یک حیوان خانگی به اندازه یک نوزاد تازه‌متولدشده، سخت و پرهزینه است. پس به هزینه‌های جدید خود سلام کنید؛ هزینه پزشک، واکسیناسیون، داروها در کنار غذا و خوراک آنها چندان ارزان نیست و باید برنامه‌ریزی شده برای آنها هزینه کنید.

هزینه های حیوانات خانگی
برای هزینه‌های دارو، واکسیناسیون، غذا و نگهداری حیوان خانگی، برنامه ریزی داشته باشید.

آیا از انتخاب من مطمئن هستید؟

درست است که خریدکردن تراپی به شمار می‌رود؛ اما نه خرید حیوان خانگی! حتماً حیوان منتخب خود را بشناسید و ببینید که کدام یک از آنها با روحیات شما سازگار است و می‌تواند وقت شما را به خود اختصاص دهد.

ویژگی‌های حیوان خانگی مناسب

فرقی نمی‌کند که تصمیم به خرید چه نوع حیوان خانگی گرفته باشید، تمامی حیواناتی که در خانه نگهداری خواهند شد باید چندین ویژگی خاص داشته باشند تا هم آنها و هم صاحبانشان اذیت نشوند و هم از محیط زندگی راحتی برخوردار باشند. از این ویژگی‌ها می‌توان موارد زیر را عنوان کرد:

 • مهم‌ترین نکته در زمان خرید حیوان خانگی بررسی شخصیت آن است؛ حیواناتی که همچنان خوی وحشی خود را دارند و آرام و اهلی نیستند، می‌توانند برای اعضای خانواده و مخصوصاً در سطح زندگی در آپارتمان برای دیگر همسایگان دردسرهای فراوانی را ایجاد کنند.
 • هر یک از حیوانات خانگی نیازهای مخصوص و شرایط زندگی خاصی را می‌طلبند که باید در تناسب با شرایط صاحبان آنها و دیگر اعضای خانواده باشند.
 • یکی دیگر از ویژگی‌های حیوان خانگی مناسب را می‌توان جثه آن عنوان کرد. نگهداری حیواناتی بزرگ‌جثه علاوه بر ایجاد مشکل، از لحاظ روانی نیز حیوانات را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد و آنها را پرخاشگر می‌کند.
 • حیوانی که نتوان آن را تربیت کرد به‌هیچ‌وجه برای آوردن به خانه مناسب نیست؛ این نکته نیز به استعداد یادگیری آنها بستگی دارد.
 • در نهایت مهم‌ترین ویژگی حیوان خانگی مناسب را می‌توان علاقه‌مند بودن به آنها عنوان کرد. اگر به حیوان خانگی خود علاقه دارید و وقت زمان لازم را برای رسیدگی به آن اختصاص می‌دهید، می‌توانید دست به خرید حیوان خانگی بزنید.

چگونه بهترین حیوان خانگی را برای کودکان بخریم؟

وقتی که صحبت از خرید حیوانات خانگی می‌شود، بسیاری از خانواده‌ها ناخودآگاه به این نتیجه می‌رسند که سرپرست یک سگ باشند یا اقدام به خرید گربه کنند؛ این انتخاب هنگامی که یک کودک در خانه وجود دارد، باید حساب شده و دقیق‌تر از هر زمانی انجام شود. ازجمله نکاتی که برای یافتن حیوان خانگی مناسب کودک خود باید در نظر داشته باشید، عبارت‌اند از:

 • اگر فرزندتان علاقه بیش از حدی به داشتن یک حیوان خانگی نشان می‌دهد، اما شما شرایط نگهداری از یک گربه یا سگ بازیگوش را ندارید، می‌توانید برای ارزیابی اوضاع از یک همستر در قفس یا ماهی قرمز در تنگ کمک گرفته و کار خود را شروع کنید.
 • مطمئن باشید که هر چقدر هم که فرزندتان ادعا کند، باز هم شما کسی هستید که مسئول جان و سلامتی حیوان خانگی می‌باشید. کودکان خیلی کوچک‌تر از آن هستند که بتوانند از دیگر موجودات زنده نگهداری کنند؛ ازاین‌رو شما وظیفه یادآوری تایم غذادادن، تمیزکردن خاک، قفس و نظافت محل زندگی آن را به فرزندانتان یادآوری کنید.
 • پیش از هرگونه اقدام به خرید حیوان خانگی باید بدانید که در اصل حیوان برای کودکتان نیست و آوردن آن در حضور با کودک است. درنتیجه شما این حیوان را به سرپرستی گرفته‌اید و نه کودکتان.
 • حتماً پیش از خرید، از انواع بیماری‌های مشترک بین حیوان و انسان آگاه باشید.
 • اطمینان حاصل کنید که فرزندتان به این حیوانات آلرژی نداشته باشند.
نکات مهم در انتخاب حیوان خانگی مناسب برای کودک
پیش از خرید، از انواع بیماری‌های مشترک بین حیوان و انسان و عدم وجود آلرژی آگاه باشید.
 • فراموش نکنید که روش‌های متنوعی برای سرگرم‌کردن کودکان وجود دارد؛ از این نظر صرفاً به‌خاطر سرگرمی چندروزه به اینکار دست نزنید.
 • اگر دوران بارداری خود را طی می‌کنید یا نوزاد کوچکی در منزل دارید، هرگز به سراغ حیوانات شلوغ و پرسروصدایی مثل سگ‌ها و پرندگان نباشید؛ انواع صداهای بیش از اندازه می‌تواند تحمل شنوایی بچه‌های تازه‌متولدشده را تحت‌تأثیر قرار دهد.

بهترین حیوانات برای کودکان کدام‌ها هستند؟

اگر می‌خواهید با خرید حیوانات خانگی، نوع‌دوستی و عشق به حیوانات و طبیعت را در دل فرزندان خود پرورش دهید، باید حتماً با ویژگی‌ها و روحیات آنها آشنا شوید. از بی‌دردسرترین انواع حیوانات برای کودکان می‌توان به خرید انواع سگ و گربه، پرندگان و لاک‌پشت‌ها اشاره کرد که با وجود رفتارهای شیرین و بازیگوشی‌های خود، قابل‌کنترل نیز هستند و در کنار بچه‌ها می‌توان از آنها نگهداری کرد.

حیوان خانگی مناسب برای کودکان
از بی‌دردسرترین انواع حیوانات برای کودکان می‌توان به انواع سگ و گربه، پرندگان و لاک‌پشت‌ها اشاره کرد

برای انتخاب پرنده خانگی برای کودکان می‌توانید از پرندگانی چون قناری، طوطی و مرغ عشق کمک بگیرید که رفتارهای شیرین و دوستانه‌ای با انسان دارند، اغلب صحبت نیز کرده و خطری را متوجه جان کودکان نمی‌کنند. انواع نژاد سگ و گربه چون گربه پرشین و سگ شیتزو بسیار آرام و متین هستند و مخصوصاً برای همنشینی با کودکان در محیط‌های کوچکی چون آپارتمان‌ها مناسب می‌باشند.

رایج‌ترین حیوانات خانگی چه مشخصاتی دارند؟

واقعیت تلخ ماجرا زمانی است که ما برای خرید گوشی هوشمند، زمان بیشتری را به تحقیق می‌گذرانیم تا به سرپرستی گرفتن یک پت خانگی؛ به همین دلیل هم بسیاری از افراد خیلی زود از حیوان خانگی خود دل‌زده می‌شوند آن هم به این دلیل که آگاهی کاملی درباره رفتارها و نیازهای آنها ندارند. بیایید مزایا و نیازهای هر نوع از حیوانات را باهم بررسی کنیم:

 • سگ‌ها: باوجوداینکه سگ‌ها از نظر نژادی تفاوت‌های زیادی باهم دارند، اما مهربان بوده و البته که نیاز به توجه زیاد، زمان ورزش و فضای زیادی برای پرسه‌زدن و رفت‌وآمد نیاز دارند.
 • پرندگان: نگهداری پرندگان در قفس راحت است، اما اگر به فکر آزاد گذاشتن آنها هستید، باید خود را برای پاک‌کردن منظم کثیفی آن‌ها آماده کنید. همچنین پرندگان بزرگ‌تری چون طوطی‌ها گران و گاهی اوقات دردسرساز هستند و نیازهای خاص خود را دارند.
نگهداری از پرندگان به عنوان حیوان خانگی
نگهداری از انواع پرندگان مانند طوطی‌ها به عنوان حیوان خانگی
 • ماهی‌ها: به فکر خرید ماهی به‌عنوان یک حیوان خانگی ساده و بی‌دردسر هستید؛ اما باید بدانید که آنها برای رشد، به نظارت و مراقبت اصولی احتیاج دارند.
نگهداری از ماهی به عنوان حیوان خانگی
نگهداری از ماهی‌ها و داشتن آکواریوم، نیازمند رعایت اصول مراقبتی هستند.
 • گربه‌ها: این حیوانات بازیگوش همیشه می‌توانند از پس خود و مشکلاتشان بربیایند؛ بسیار به خود متکی بوده و با کمترین نظارت به کارهای خود می‌رسند. البته باز هم عشق و توجه شما را لازم دارند.
 • خرگوش: یک حیوان خانگی نرم و بی‌آزار می‌خواهید، خرگوش مناسب‌ترین گزینه برای شما است. با بااین‌حال درنظر بگیرید که می‌توانند به راحتی سروصدای زیادی را ایجاد کنند.
 • مارمولک‌ها: راحت‌ترین حیوان خانگی از نظر رسیدگی، مارمولک‌ها هستند که به‌تنهایی خوشحال می‌باشند و البته که با انسان نیز چندان رابطه عاطفی ندارند. همچنین نمی‌توان به راحتی بیماری‌های آنها را تشخیص داد.
 • فرترها و جوندگان: با اینکه انواع جوندگان از نظر اقتصادی مناسب هستند و هزینه بالایی ندارند، اما اغلب بوی وحشتناکی را از خود ساطع می‌کنند.

یک حیوان خانگی از شما چه چیزهایی می‌خواهد؟

بررسی نیازهای حیوان خانگی یکی از کارهایی است که پیش از خرید باید آنها را در نظر داشته باشید. اولین چیزی که باید از آن مطمئن شوید این است که امکانات نگهداری و مراقبت از آنها را در اختیار داشته باشید و یک محل زندگی مناسب و ایمن برایشان بسازید. در مقابل حتماً تهیه غذای متنوع و مناسب را در برنامه‌های خود قرار دهید. در واقع باید مطمئن شوید که می‌توانید غذای مناسب آنها را تأمین کنید.

مهم‌ترین و اصلی‌ترین نیازی که حیوان خانگی شما دارد، توجه و رسیدگی شما است. در واقع هر چقدر که وقت کافی برای رسیدگی به آنها را داشته باشید، به همان اندازه حیوانات خانگی سرزنده، سالم و شاداب خواهید داشت. این نکات از ضروری‌ترین مواردی هستند که در حین خرید حیوان خانگی باید به آنها توجه کنید. اگر این شرایط را نداشتید باید در تصمیم خود تجدیدنظر کرده و گونه‎ای دیگر از حیوانات خانگی را برای نگهداری انتخاب کنید.

نکات مهم در زمان خرید حیوانات خانگی

اگر اولین‌بار است که تصمیم به خرید حیوان خانگی گرفته‌اید و تجربه‌ای در این زمینه ندارید، باید مطمئن شوید که حیوان انتخابی سالم بوده و بیماری خاصی نداشته باشد؛ چرا که به‌این‌ترتیب مجبور خواهید بود تا هزینه‌ای اضافی را برای درمان آن اختصاص دهید. چک‌لیست زیر از اصلی‌ترین نکاتی است که می‌توانید برای انتخاب دقیق‌تر انواع پت‌های خانگی استفاده کنید:

 • اگر با ورود به فروشگاه متوجه شدید که تعدادی از حیوانات مریض بوده و باقی آنها نیز سرحال نیستند، به‌هیچ‌وجه دست خرید نزنید.
 • پر پرندگان و پشم‌های پستانداران را به‌خوبی بررسی کنید و مطمئن شوید که منظم، سالم و بدون زخم باشد.
 • از خرید حیوانات قاچاق که به‌صورت غیرقانونی به فروش می‌روند خودداری کنید تا در آینده با دردسرهای قانونی مواجه نشوید.
 • حتماً کف قفس پرندگان و پستانداران را بررسی کرده و مطمئن شوید که مدفوع آنها طبیعی باشد.
 • برای خرید ماهی‌های آکواریومی به باله‌ها و حرکت دم آنها توجه کنید؛ اطمینان یابید که به طور طبیعی می‌توانند در آب شنا کنند.
 • اگر تجربه کافی ندارید، حتماً از فروشنده یا یک فرد باتجربه کمک بگیرید و توضیحات لازم را دررابطه‌با نژاد، وضعیت سلامتی، واکسیناسیون و رژیم غذایی آن جویا شوید.
 • دقت کنید که حتماً حیوان سالم و سرحال بوده و به محرک‌ها واکنش مناسبی نشان دهد.
 • با اجازه فروشنده به حیوانات غذا دهید و مطمئن شوید که از اشتهای مطلوبی برخوردار باشند.

برای خرید حیوان خانگی خاص به سراغ چه گونه‌هایی برویم؟

این روزها بسیاری از افراد دیگر تمایلی به نگهداری حیوانات خانگی معمولی ندارند و به دنبال تجربه جدیدترین‌ها و خاص‌ترین گونه‌های حیوانی هستند. واقعیت امر این است که بشر تا به حالا توانسته به هر چه که می‌خواهد برسد؛ از همنشینی با گرگ‌ها گرفته تا اهلی‌کردن اسب‌ها، مارها، مارمولک‌ها و… . اگر به دنبال یک حیوان خانگی عجیب و البته کم‌دردسر هستید، می‌توانید از موارد زیر برای انتخاب کمک بگیرید:

جوجه‌تیغی

یکی از خاص‌ترین انواع حیوان خانگی که می‌توانید تهیه کنید، جوجه‌تیغی‌ها هستند که ظاهر بسیار دوست‌داشتنی داشته، مهربان و کنجکاو هستند و می‌توانند پیوندهای محکمی را با صاحبان خود برقرار کنند؛ اما دقت کنید که باید با آنها با ملایمت حوصله رفتار شود. رژیم غذای متعادلی شامل حشرات، میوه و غذای گربه برای آنها مناسب است و می‌تواند نیازهای آنها را برطرف کند. جوجه‌تیغی‌ها حیوانات خانگی مستقل و بی‌دردسر هستند؛ بااین‌حال اگر به دنبال تعامل بیشتر با حیوانات هستید، سگ‌ها و گربه‌ها برایتان مناسب‌تر می‌باشند.

نگهداری از جوجه تیغی به عنوان حیوان خانگی
یکی از خاص‌ترین انواع حیوان خانگی که می‌توانید تهیه کنید، جوجه‌تیغی‌ها هستند که ظاهر بسیار دوست‌داشتنی داشته، مهربان و کنجکاو هستند

ایگوانا

یکی از خزندگان بسیار منحصربه‌فرد که اغلب نیز به‌عنوان حیوان خانگی خاص خریداری می‌شوند، ایگواناها هستند. این حیوانات خونسرد به علت خوی متفاوت خود نیازهای خاصی دارند؛ به‌عنوان‌مثال برای تنظیم گرمای بدن خود به‌عنوان یک موجود خونسرد لازم است تا حتماً یک محفظه با نور UVB برای سلامت آنها تهیه کنید. همچنین رژیم غذایی غنی از سبزیجات برگ‌دار و میوه‌ها برای آنها ضروری بوده و بهتر است تا برای جلوگیری از پرخاشگری و استرس تعاملات منظمی را با آنها داشته باشید.

مار

تصمیم به خرید حیوان خانگی خاص گرفته‌اید؟ مار به‌عنوان یک حیوان خطرناک در طبیعت می‌تواند هیجان زیادی را به خانه شما و میهمانانتان وارد کند. برای نگهداری مار در خانه باید به درک مناسبی از نیازهای آنها برسید؛ حتماً یک محفظه امن با گرمایش مناسب برای آن تهیه کرده و فضای مناسب برای حرکت و پرسه زدنش در نظر بگیرید. همچنین تغذیه مناسب و رژیم غذایی او را باید متناسب با مزاج و نیازهای زیستگاهی او تعیین کنید. در نهایت نسبت به این موجود خطرناک لازم است تا برخوردی محتاطانه داشته باشید.

نگهداری از مار به عنوان حیوان خانگی
برای نگهداری مار در خانه باید به درک مناسبی از نیازهای آنها برسید؛ حتماً یک محفظه امن با گرمایش مناسب برای آن تهیه کرده و فضای مناسب برای حرکت و پرسه زدنش در نظر بگیرید.

بزمجه

یکی از ساده‌ترین گونه‌های خاص جانوری که می‌توان در خانه نگهداری کرد، بزمجه‌ها هستند. آنها کمترین میزان حرکت را داشته و درست به‌مانند یک آفتاب‌گردان عمل می‌کنند. ازاین‌جهت برای آنها نیز لازم است تا لامپ‌های حرارتی نور UVB، رطوبت کافی، درجه حرارت مناسب و نقاط مخفی مناسب را تدارک ببینید. دقت کنید که این حیوان خاص برای رشد و ادامه حیات به مراقبت دقیق شما نیاز خواهد داشت.

مارمولک گکو

اگر اولین‌بار است که تصمیم به خرید حیوان خانگی گرفته‌اید، مارمولک‌های گکو انتخابی ایده آل برایتان می‌باشند. رنگ و نقش‌های منحصربه‌فرد این مارمولک‌ها آنها را بسیار متمایز زیبا و خاص کرده است‌ این حیوان بیشتر در شب فعال می‌باشد و به‌مانند دیگر خزندگان بهتر است تا منبع گرمایی و نور مناسب او در کنار فضای مناسب حرکتی تأمین شود. برای رشد و نگهداری بهتر این حیوان خاص لازم است تا رژیم غذایی شامل حشرات زنده و مکمل‌های ویتامینی مناسب را در اختیارش قرار دهید.

مارمولک گکو به عنوان حیوان خانگی
. برای رشد و نگهداری بهتر مارمولک گکو لازم است تا رژیم غذایی شامل حشرات زنده و مکمل‌های ویتامین مناسب را در اختیارش قرار دهید.

از کدام فروشگاه برای خرید حیوانات خانگی کمک بگیریم؟

فروشگاه‌های بسیار زیادی در زمینه فروش انواع حیوانات خانگی فعالیت دارند، اما اگر نمی‌خواهید تا بازیچه قاچاقچیان حیوانات با محیط‌های پرورش نامناسب نشوید، در زمان انتخاب فروشگاه نیز نکات زیر را در نظر بگیرید:

 1. نخستین مشخصه یک فروشگاه حیوانات خانگی مناسب و قانونی، آگاهی کامل متخصصان و کارشناسان آن نسبت به حیوانات است. در یک فروشگاه معتبر، پرسنل و فروشندگان با خصوصیات و نژاد حیوانات مختلف آشنایی دارند و می‌توانند در این زمان مشاوره لازم را به شما ارائه دهند.
 2. عامل دیگری که باید به آن توجه کنید، تمیزی و پاکیزگی محیط فروشگاه حیوانات خانگی است که نشان می‌دهد یک محل زندگی مناسب برای آنها می‌باشد.
 3. برای خرید حیوان خانگی از یک فروشگاه معتبر دقت کنید که تمامی حیوانات در جایگاه‌های مخصوص، درون جعبه‌های خاص با مشخصات اصلی خود، به همراه کد و لیبل نگهداری باشند.
 4. تغذیه اصولی از غذاهای باکیفیت و رسیدگی بالا مهم‌ترین ویژگی یک فروشگاه حیوانات خانگی مناسب است.
 5. برخورداری از کارت شناسایی و کارت سلامت که حیوانات واکسینه شده آن را دریافت می‌کنند، نشان می‌دهد که حیوانات خانگی در این فروشگاه‌ها زیر نظر دامپزشک می‌باشند، درمان لازم را دریافت کرده و واکسن‌های لازم برای جلوگیری از انواع بیماری‌ها به آنها تزریق شده است.

سخن پایانی

برای خرید حیوان خانگی مدنظر خود باید حتماً به مواردی چون علاقه، بودجه، شرایط زندگی، عادات و موافقت دیگر اعضای خانواده توجه کرده و حتماً نیازهای اصلی آن حیوان معصوم را موردتوجه قرار دهید. ما در فروشگاه حیوانات پت روز به شما کمک می‌کنیم تا با دقت بیشتری دست به انتخاب بزنید و اوقاتی خوش و خاطره‌انگیز با حیوانات خانگی خود داشته باشید.

برای خرید حیوان خانگی در تهران، مشهد، تبریز، شیراز، گیلان و بندرعباس تنها کافی است تا مشخصات حیوان موردنظر خود را با ما در میان بگذارید تا بر اساس مشخصات حیوانات موجود در فروشگاه، کارشناسان ما مناسب‌ترین گزینه‌ای که دارای شرایط ذکر شده‌تان است را در اختیارتان بگذارند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما از طریق شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *