پت‌روز
پت‌روز
لوازم بهداشتی و مراقبتی سگ

لوازم بهداشتی و مراقبتی سگ

اگر می‌ خواهید از حیوانات خانگی در منزل خود نگهداری کنید، باید بدانید که سگ‌ به دلیل داشتن هوش بالا و وفادار بودن بهترین انتخاب است. با توجه به اینکه سگ ‌ها نژاد های مختلفی دارند وظایف متفاوتی را نیز انجام می‌دهند. مانند نگهبانی تا سگ ‌های نجات.

ما در این مقاله سعی داریم درباره ی نگهداری از سگ‌ های خانگی اطلاعات در اختیار شما قرار دهیم. اگر می ‌خواهید از یک سگ در منزل خود نگهداری کنید باید با وسایل مراقبتی سگ آشنا شوید که در ادامه مطالب به آن ها اشاره شده است.

افرادی که قصد نگهداری از سگ را دارند، باید لوازم بهداشتی و مراقبتی سگ را تهیه کنند. این لوازم شامل دو بخش غذای سگ و لوازم وسایل سگ می ‌شود، که در ادامه هر یک توضیح داده شده اند:

لوازم مراقبتی سگ

غذای سگ

یکی از مهم ترین لوازم بهداشتی و مراقبتی سگ،که مدت طولانی حافظ سلامت سگ است، غذای آن می ‌باشد. اگر برای سگ از غذا های غیر استاندارد و ممنوعه استفاده شود، مشکلات زیادی برای سلامت آن ها ایجاد می کند.

اما امکان دارد با توجه به نژاد سگ، علاقه آن ها به غذا، متفاوت باشد. به طور معمول اکثر غذا ها جز غذا های غیر استاندارد برای سگ هستند. انواع کنسرو، غذای نرم و اسپری، غذای خشک، غذای مکمل سگ، غذای تشویقی و اسنک از انواع غذا های مورد استفاده برای سگ ‌ها هستند. اما باید بدانید که از هر یک از آن ها باید در زمان مناسب و در صورت لزوم به سگ داده شود.

 

لوازم مراقبتی سگ
غذای سگ

وسایل سگ

تمام حیوانات خانگی برای ادامه زندگی نیازمند وسایلی هستند که شما به عنوان سرپرست آنها باید این نکته را در نظر بگیرید و اگر ساکن کرج هستید میتوانیدهنگام خرید سگ در کرج اطلاعاتی را در مورد آن کسب نمایید. برخی از مهم ‌ترین وسایل نگهداری سگ عبارتند از:

تشک سگ

برای تامین راحتی سگ باید یک تشک استاندارد خریداری شود. برخی از لانه‌ های سگ دارای تشک هستند، اما اگر شما از این لانه استفاده نمی‌ کنید باید یک تشک سگ جداگانه بخرید.

قطره تعلیم ادرار

اگر حیوان خانگی شما تربیت نشده است، تعلیم ادرار برای شما، تبدیل به دغدغه بزرگ شود. شما برای تعلیم سگ خود می‌ توانید قطره ‌های تعلیم ادرار را خریداری کنید.  قطره‌ های تعلیم ادرار بوی مورد علاقه سگ را دارند و آن ها به واسطه آن ترغیب به ادرار در محل مد نظر شما می ‌شوند.

شامپو سگ

بهداشت سگ نقش اساسی در حفظ سلامت سگ و سایر اطرافیان دارد، افرادی که وظیفه نگهداری از سگ را به عهده می ‌گیرند، باید به صورت اصولی و منظم آن را به حمام ببرند و با استفاده از شامپوی مناسب بدن سگ را شستشو دهند.

خمیر دندان و مسواک سگ

بهداشت دهان و دندان سگ نیز از نکات حائز اهمیت در حفظ سلامت آن است. خمیر دندان و مسواک جز مهم‌ ترین وسایل بهداشتی سگ هستند که باید انواع با کیفیت و متناسب با سگ تهیه شود.

ناخن گیر

ناخن گیرکه از لوازم بهداشتی و مراقبتی سگ محسوب شده در فرم ‌های متفاوت در بازار ارائه می ‌شوند، شما باید ناخن گیر مناسب که برای شما و سگ راحت تر است را خریداری کنید. همان طور که مستحضر هستید ناخن ‌های سگ دارای رگ‌ های خونی بسیاری است، بنابراین باید ناخن گیر مناسب خریداری کرد که به ناخن سگ آسیبی وارد نکند.

لباس سگ

اگر به سگ‌ ها لباس پوشانده شود آن ها را جذاب تر می کند. حتی برخی از سگ ‌ها نیز از پوشیدن لباس خوشحال می ‌گردند. در واقع با پوشاندن لباس به سگ به آن ها شخصیت بخشیده می ‌شود. اما برخی مواقع در روزهای بارانی و برفی برای جلوگیری از سرماخوردگی و جلوگیری از خیس شدن سگ، از لباس‌ های بارانی استفاده می ‌شود که هدف استفاده از آن ها برای جذابیت و جلب توجه نیست.

اسباب بازی سگ

سگ ‌ها موجودات بازی گوشی هستند، که نیازمند تفریحات مناسبی می ‌باشند. از بهترین وسایل سرگرمی آن ها اسباب بازی مخصوص سگ است. صاحبان سگ باید اسباب بازی ‌های مخصوص به سگ خود را تهیه کنند و در مواقعی که توانایی نگهداری از آن ها را ندارند، سگ ها را با اسباب بازی مشغول کنند.

لوازم بهداشتی سگ
اسباب بازی سگ

باکس سگ

تمام موجودات زنده به یک مکان مشخص برای زندگی نیازمند هستند. که سگ نیز از این امر مستثنی نیست. از دیگر لوازم بهداشتی و مراقبتی سگ ، لانه‌ های مخصوص سگ و کوله سگ  می باشد که جز بهترین مکان‌ ها برای نگهداری از آن ها محسوب می‌ شوند. به طور معمول باکس‌ های مخصوص سگ در تنوع بالا در بازار وجود دارند. بعضی از باکس ‌های سگ دارای اسباب بازی، پنجره، تشک و نورپردازی هستند که برای نگهداری از سگ بسیار لوکس و ایده‌آل هستند.

گوش پاک کن

برای حفظ سلامتی و پاکیزگی سگ باید گوش آن ها را به وسیله مایع تمیز کننده مخصوص و توپ پنبه ای تمیز کرد. برای این کار باید پنبه به مایع آغشته شده را به آرامی درون گوش سگ قرار داد، سپس با حرکت پنبه به اطراف ماده ‌های کثیف و چرک را از درون گوش بیرون آورد.

قلاده سگ

برای بیرون بردن و نگهداری سگ وسیله قلاده یک وسیله بسیار کاربردی است. به شما توصیه می‌ شود هرگز سگ خود را بدون قلاده بیرون نبرید، زیرا امکان دارد سگ به سایر حیوانات واکنش نشان داده و تحریک شود.

ظرف غذای سگ

برای حفظ سلامت سگ باید ظرف غذای مخصوص برای آن خریداری شود و جز لوازم بهداشتی و مراقبتی سگ می باشد. امروزه ظرف غذا با تنوع بسیار زیاد به بازار ارائه می شود. شما می ‌توانید ظروف تکی یا دوتایی را برای آب و غذای سگ خود بخرید.

قفس سگ

اکثر افرادی که از این حیوان خانگی نگهداری می‌ کنند، با قفس مخالف می ‌باشند. اما باید گفته شود که قفس یک فضا برای استراحت سگ است. در واقع هنگامی که صاحب سگ توانایی مراقبت از آن را ندارد می‌تواند اسباب بازی ‌های سگ را درون آن قرار دهد، تا حیوان بدون نیاز به مراقبت با آن ها مشغول به بازی شود.

مهاربند سگ

برخی از سگ ‌ها علاقه ‌ای به قلاده ندارند، در این صورت صاحبان حیوانات خانگی می ‌توانند مهاربند را به کار ببرند. به طور معمول از این وسیله برای سگ‌ های جثه بزرگ استفاده می ‌شود. این وسیله به گردن سگ فشار وارد نمی ‌کند.

کیسه مدفوع سگ

یکی از مهم‌ ترین و اساسی ‌ترین لوازم بهداشتی و مراقبتی سگ کیسه‌ های مدفوع هستند. به طور معمول از کیسه ‌های پلاستیکی برای جمع آوری مدفوع سگ به کار می ‌رود. هنگامی که سگ خود را برای پیاده‌ روی به بیرون از منزل می ‌برید، سگ عمل دفع انجام می‌ دهد، بنابراین باید برای حفظ محیط زیست به وسیله این کیسه ‌ها مدفوع سگ را جمع آوری و به یک محل دیگر انتقال دهید.

خوردنی جویدنی

با توجه به اینکه سگ‌ ها همیشه در حال جویدن می ‌باشند، باید به فکر تهیه خوردنی جویدنی باشید، تا با آن وسیله مشغول شده و به سایر وسایل آسیب نرسانند.

کمربند ایمنی سگ در اتومبیل

هنگامی که برای جابجایی سگ آن را سوار ماشین می ‌کنید، باید از کمربند مخصوص در صندلی عقب استفاده شود، تا در صورت بروز تصادف از سگ حفاظت به عمل آید.

نحوه خرید لوازم بهداشتی و مراقبتی سگ

سگ‌ ها برای ادامه زندگی خود نیازمند لوازم بهداشتی و مراقبتی هستند. بنابراین صاحبان سگ قبل از هر چیزی باید به فکر تهیه لوازم مد نظر باشند. حال شاید این سوال برای صاحبان سگ پیش بیاید که چگونه باید لوازم بهداشتی و مراقبتی سگ را خریداری کنند؟ امروزه مجموعه ‌های زیادی اقدام به فروش این لوازم کرده‌ اند. یکی از معتبر ترین و بزرگ ترین مجموعه ‌های تولید کننده لوازم بهداشتی و مراقبتی سگ اقدام به فروش اینترنتی کرده است.

بنابراین افراد می‌ توانند برای تهیه غذا و لوازم لازمه زندگی سگ، از دو روش اینترنتی و حضوری برای خرید اقدام کنند.

قیمت لوازم بهداشتی و مراقبتی سگ

یکی از دغدغه‌ های اساسی نگهداری از سگ قیمت لوازم بهداشتی و مراقبتی آن ها می باشد. با توجه به نوسانات بازار و نرخ دلار امروزه در بازار لوازم نگهداری از سگ نیز نوسانات زیادی به وجود آمده است. اما برای خرید سگ یا نگهداری از آن می ‌توان لوازم مد نظر را با قیمت مقرون به صرفه و اقتصادی خریداری کرد.

این مجموعه با کیفیت ‌ترین لوازم نگهداری از سگ را با قیمت کاملاً اقتصادی در اختیار خریداران قرار می ‌دهد. بنابراین آن ها بدون هیچ نگرانی می ‌توانند لوازم بهداشتی و لازمه سگ خود را تهیه کنند.

نتیجه گیری

نگهداری از حیوانات خانگی جز علاقه اکثر افراد است، با توجه به اینکه سگ ‌ها دارای هوش، ذکاوت و وفادارهستند. طرفداران زیادی را به خود جذب کرده ‌اند. کسانی که قصد نگهداری از سگ دارند باید لوازم مراقبتی و بهداشتی سگ را از قبل تهیه کنند.

لوازم بهداشتی و مراقبتی سگ در حفظ سلامتی آن ها نقش تاثیرگذاری دارند. پس باید از انواع با کیفیت استفاده شود. افرادی که قصد خرید لوازم نگهداری سگ را دارند می ‌توانند به این مجموعه بزرگ مراجعه کنند. همچنین در این در سایت این مجموعه نمونه‌ های لوازم موجود هستند و خریداران می ‌توانند بهترین نوع را انتخاب کنند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *