پت‌روز
پت‌روز
نحوه صحبت کردن با گربه

نحوه صحبت با گربه

نحوه صحبت با گربه چگونه است؟شاید این جمله برایتان کمی عجیب و البته باورش نیز برایتان سخت باشد.صحبت کردن با گربه اما چطور؟ شاید به نظر برخی از افراد صحبت کردن با گربه از خیالات باشد و تنها می توان در خیال با گربه صحبت کرد.

اما تنها راه صحبت کردن که ارتباط کلامی با گربه نیست بلکه اگر شناخت کافی از رفتارها، صداها و شکل و بدن گربه داشته باشیم از این طریق می توانیم با گربه صحبت کنیم. در صورتی می توانیم نحوه صحبت با گربه را بیاموزیم که نسبت به رفتارها و صداهایی که گربه می دهد شناخت کاملی داشته باشیم.

باتوجه به اینکه نحوه صحبت با گربه می تواند در ارتباط برقرار کردن با آن به شما کمک کند ما در این مقاله قصد داریم به بیان رفتارها و مفهوم صداهای گربه بپردازیم. بنابراین اگر قصد صحبت کردن با گربه خود را دارید به شما پیشنهاد می دهیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

آیا گربه ها به صدای شما واقعا گوش می دهند؟

شاید در رابطه با نحوه صحبت با گربه با این سوال مواجه شوید که آیا واقعا گربه ها به صدای شما گوش می دهند؟در پاسخ به این سوال می توانیم این طور بیان کنیم که گربه ها حیوانات عجیبی هستند و صداها را به خوبی تشخیص می دهند به  همین دلیل راحت تر با انسان می توانند رابطه برقرار کنند.

اما در برخی از موارد اگر گربه به صحبت های شما واکنشی نشان ندهد این بدین معنی است که گربه صدای شما را می شنود اما شاید شما نحوه صحبت با گربه خود را نمی دانید. بنابراین باید رفتار شما طوری باشد که گربه احساس کند که با او اهمیت می دهید.

شاید دانستن این مورد برایتان جالب باشد اما بهتر است بدانید که گربه ها با یکدیگر صحبت نمی کنند بلکه از طریق حالات بدنی خود همچون گوش، دم و حالت چهره صحبت های خود را نشان می دهند.

روش هایی را برای نحوه صحبت با گربه

مطابقت دادن دستور با صدا

گربه ها صداها را به خوبی تشخیص می دهند در واقع آنها تشخیص می دهند که صدای شما حالت ملایم یا بم دارد. به طور مثال اگر گربه شما روی میز ناهارخوری نشسته است بهتر است به او دستور دهید که از روی میز ناهار خوری بلند شود.

دستوری که شما به گربه می دهید نباید به صورت خشن و با پرتاپ کردن چیزی در دست به سمت او انجام دهید بدین ترتیب کم کم نحوه صحبت با گربه را یاد میگیرید.

شما می توانید با لحن ملایم و آرام به او دستور دهید و بگویید بیا پایین. مطمئن باشید اگر به این شکل با گربه خود صحبت کنید و نحوه صحبت با گربه را بیاموزید، گربه راحت تر با شما ارتباط برقرار کرده و زبان شما را می فهمد و متوجه می شود که کار درستی نکرده و شما از کار او راضی نیستید.

بنابراین بهترین راه تمجید کردن از گربه است و اگر لحن ملایم و شادتر را به کار ببرید به طور مسلم نتایج خوبی از رفتار گربه دریافت خواهید کرد.

نحوه صحبت با گربه
مطابقت دادن دستور با صدا

مطابقت دادن حرکات دست با کلمات

در زمان نحوه صحبت با گربه می توانید برای رساندن منظور خود به آن از حرکات دست با کلمات استفاده کنید. در زمانی که گربه روی میز ناهار خوری نشسته است شما در همین حین که به او دستور می دهید که از روی میز ناهار خوری بیا پایین باید با حرکات دست نیز پایین میز را به او نشان دهید.

حواستان به تماس چشمی باشد

در زمان دستور دادن به گربه ها و نحوه صحبت با گربه، آن ها بیشتر به سمت چهره شما خیره می شوند.بنابراین باید حواستان به نحوه صحبت با گربه و نگاه کردن به آن باشد. اگر شما به مدت طولانی به گربه خود نگاه کنید او نگاه شما را یک تهدید برای خود می داند.

اگر که مردمک خود را بیشتر بازکنید و با حالت چشم کامل باز به او خیره شوید او متوجه خواهد شد که شما در مقابل او حالت هیجان یا پرخاشگری دارید در نتیجه میتوانید به روشهای مختلف نحوه صحبت با گربه را بیاموزید

پلک زدن

اگرچه تماس چمش و خیره شدن به گربه او را متوجه حالت تهدید و پرخاشگری شما می کند اما اگر پلک هایتان را به هم بزنید و برای چند لحظه ای چشمتان را ببندید و مجددا بازمی کنید این رفتار از شما برای او نشان از اهمیت دادن شما به خودش است و از نکات لازم برای نحوه صحبت با گربه است.

زبانی بدنی گربه ها

برای نحوه صحبت با گربه شما باید شناخت بیشتری نسبت به حرکات و رفتار گربه داشته باشید.در واقع گربه ها نمی توانند با ما صحبت کنند بلکه از طریق زبان بدنی خود این ارتباط برقرار می کنند.

نحوه صحبت با گربه
زبانی بدنی گربه

حالات متفاوت دم گربه

اگر گربه شما دم خودش را به بالا ببرد و در انتها گرد کند این نشان می دهد کا گربه شاد است.

در صورتی که دم خود را تکان دهد این به معنی مضطرب و هیجان زده بودن گربه است.

در مواقعی که دم گربه دچار لرزش می شود این به معنی این است که گربه بسیار هیجان زده شده است.

در برخی از مواقع که گربه را به صورت موهای سیخ شده مشاهده کردید این نشان می دهد که گربه دچار  ترس یا پرخشگری شدید شده است.

اگر گربه دم خود را جمع می کند این رفتار از گربه نیز ترسیدن اورا نشان می دهد.

چشم های گربه

مردمک های باز گربه حالت بازگوشی و هیجان زده بودن گربه را نشان می دهد که البته در برخی از موارد نیز نشان از پرخاشگری گربه است.

ابراز محبت بی اندازه گربه را می توانید از آهسته چشمک زدن گربه بفهمید که این یکی از نکات مهم در مورد نحوه صحبت با گربه است

حالات سر گربه

نگرانی و دلهره گربه را می توانید از تکان خورد زبان آن بفهمید.

زبان زدن یا همان لیس زدن گربه نیز نشان از ابراز محبت بی اندازه او است.

اگر گوش های گربه رو به عقب بود این حالت سر گربه نیز پرخاشگری، اضطراب و ترس گربه را نشان می دهد.

در برخی از مواقع که مشاده کردید گربه سر، پهلو و دم خود را به شخص یا حیوان دیگر می مالد این حالت سر نیز نشان می دهد که گربه ادعای مالکیت دارد و به افراد گربه های دیگر خوش آمد گویی می کند.

تایید هویت گربه نیز از حالت سر او در زمان بو کردن صورت مشخص می شود.

دوستی و محبت گربه را می توان با سر زدن به بدن ما و پای آدمها فهمید.

 

چند رفتاری که هیچ وقت نباید با گربه خود داشته باشید

شاید داشتن گربه در خانه بعضی اوقات با اینکه صاحب دلسوز و مهربانی باشید با دیدن برخی از رفتارهای گربه به ستوه آیید و برخی از رفتارها در مقابل گربه از خود نشان دهید اما بهتر است بدانید که چند کار هست که هرگز نباید در مقابل گربه انجام دهید اگر ساکن کرج هستید و قصد خرید گربه در کرج را دارید لازم است که به نکات زیر دقت بفرمایید.

گربه خود را بدون نظارت کردن به بیرون از خانه نفرستید

شاید به نظرتان برای گربه خوب باشد که بدون قلاده و نظارت کردن گربه را بیرون از خانه با گشت زدن با سایر گربه ها بفرستید. اگرچه گربه خانه ای که در ان زندگی می کند را گم نمی کند اما در بیرون از خانه سردرگم، کنجکاو می شود و در برخی از مواقع نیز می ترسد.

پنجره های خانه را باز نگذارید

بازبودن پنجره ها آن هم اگر ارتفاع آن تا زمین زیاد باشد برای گربه خطرناک بوده و موجب سقوط او از ارتفاع می شود. گربه ها حیوانات کنجکاو هستند  و به همین دلیل در صورت بازبودن پنجره ها به سمت بیرون جذب کشانده خواهند شد. با این وجود اگر ارتفاع پنجره ها از زمین زیاد باشد که موجب سقوط گربه از ارتفاع می شود که در نتیجه این امر گربه آسیب می بیند.

در زمان رانندگی کردن گربه را روی پای خود قرار ندهید

اگر در زمان رانندگی کردن گربه ها از باکس خود بیرون آمدند و علاقه چندانی به ماندن در روی بالشتک خود نداشتند به این نکته دقت داشته باشید که بودن گربه آزاد آن هم روی پای شما بسیار خطرناک خواهد بود.

گربه ها حیواناتی جست و خیزی هستند و مدام به این طرف و آن طرف می روند و اگر گربه را روی پای خود قرار دهید ممکن است موجب حواس پرتی شما شوند یا اینکه از پنجره ماشین به بیرون بپرند که این امر بسیار ناخوشایند است.

بنابراین برای اینکه سفری بی خطر را تجربه کنید بهتر است گربه  را روی پای خود در زمان رانندگی کردن قرار ندهید. گربه باید در باکس خود قرار بگیرد و بهتر است باکس را روی صندلی عقب قرار دهید.

به این نکته دقت داشته باشید که گربه را نباید در صندوق بگذارید چون موجب ترس گربه می شود که البته این امر نیز با سرو صدای گربه زیاد خوشایند نخواهد بود.

نحوه صحبت با گربه
حالات متفاوت دم گربه

 

سخن پایانی

شاید به نظرتان نحوه صحبت با گربه فرآیند سخت و پیچیده ای است که زمان زیادی را از شما می گیرد اما نه این طور نیست بلکه اگر با رفتار و حرکات گربه خود آشنا باشید و نسبت صداها و رفتارهای گربه شناخت بیشتری داشته باشید بهتر بتوانید با گربه خود ارتباط برقرار کنید.

با چند بار تمرین کردن و در نظر گرفتن نکات مهم و ریز در مورد نحوه صحبت با گربه به راحتی می توانید با او ارتباط برقرار کنید و منظور خود را با گربه برسانید

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *